Rahvusvahelise korporatsiooni “Fööniks” faradoteraapilised vööd on unikaalne leiutis. Need vööd on maailmas ainulaadsed, neis on ühendatud nii infrapunasauna, refleksteraapia, füsioteraapia, kristalliteraapia kui ka magnetteraapia parimad omadused.

Faradoteraapilise vöö peamised koostisosad on järgmised:

- kiht erilist materjali, millesse on nanotehnoloogia abil pikitud poolvääriskive, sealhulgas nefriiti jt, mis on võimelised tekitama infrapunakiirgust temperatuuril 36,6 – 37,5 kraadi;
- väikese võimsusega magnetid, mis mõjutavad akupunktuuripunkte. Magnetid on vöösse paigutatud erilisel viisil ja on kompimisel selgesti tuntavad.
Vaatleme, millist toimet avaldavad väikese võimsusega püsimagnetid rakkude funktsionaalsele aktiivsusele.
Magnetteraapia on inimorganismi mõjutamine magnetväljaga nii haigustest tervenemiseks kui profülaktikaks. On tõestatud, et magnetvälja toimel kiireneb rakumembraanide depolariseerumise protsess, st suureneb rakkude elektriline aktiivsus. Püsiva magnetvälja toimel leiavad bioloogiliselt aktiivsetes makromolekulaarsetes fermentides aset orientatiivset ja kontsentratsioonilist laadi muutused, mis avaldavad positiivset mõju bioloogiliste reaktsioonide kvaliteedile ja biofüüsikaliste protsesside kiirusele – molekulid “rivistuvad” õigesse järjekorda, mis suurendab rakkude funktsionaalset aktiivsust. Väikese võimsusega püsimagnetväli stabiliseerib kudede elektrilist aktiivsust ja elektriliste impulsside juhitavust kõigis närvisüsteemi osades – nii tsentraalses kui perifeerses, mis on positiivseks momendiks kahjustatud rakkude taastumisprotsessis. On tõestatud, et magnetväljal on rahustav toime. Perifeersete närvide piirkonnas tekib valutustamise efekt, mis on seotud valuretseptorite aktiivsuse langusega. On täheldatud positiivseid tulemusi haigete taastumisel pärast insulti. Väikese intensiivsusega magnetväli parandab kapillaarset verevoolu, mis annab häid tulemusi organite ja kudede patoloogia korral. Avaldab korrigeerivat toimet organitele ja kudedele molekulaarsel tasandil. Magnetväljade toimel suureneb veresoonte ja epiteelkudede läbitavus, mille tulemusena kiireneb tursete ja manustatud ravimite imendumine. Magnetteraapiat kasutatakse laialdaselt traumade, haavade ja nende tagajärgede ravimisel. Magnetväljade toime ei põhjusta üldjuhul kehatemperatuuri tõusu ega nahaärritust. Magnetravi taluvad hästi nõrgestatud ja eakad haiged kaasnevate südame- ja veresoonkonnahaigustega, mis võimaldab kasutada vöösid ka neil juhtudel, kui teised füsioteraapia liigid on vastunäidustatud. Magnetväljad mõjutavad positiivses suunas vee omadusi. Vesi on inimorganismi peamine koostisosa, me koosneme 75 – 80% ulatuses veest. Tänu neile muutustele paraneb kõigi rakustruktuuride aluseks olevate valguliste makro-ja mikromolekulide seisund, millest järeldub, et paranevad rakkude füüsikalised ja füsioloogilised parameetrid. 

Väikesed täpid vöö pinnal on spetsiaalselt selleks valitud ja vöösse paigutatud kristallid, mõned neist meteoriitse päritoluga. Nende pikkimiseks vöösse on kasutatud nanotehnoloogiat. Üheks neist mineraalidest on nefriit, mille raviomadusi tuntakse aastatuhandeid. Nefriit avaldab ravivat toimet verelibledele, lümfisõlmedele ja närvisüsteemile. Puutudes kokku inimkehaga, soojenevad nefriit ja teised mineraalid kehatemperatuurini (36,6 – 37,5 kraadi). Sel hetkel hakkab nefriit kiirgama soodsaimas diapasoonis infrapunast kiirgust (8 – 14 mikronit), mis vastab inimkeha kiirguse diapasoonilile. Nefriidi infrapunase kiirguse toimel tekib resonantse neeldumise efekt ja keha hakkab aktiivselt neelama infrapunast energiat. Täiendav mõjutamine infrapunaste kiirtega avaldab vereringele positiivset toimet kapillaaride tasandil, parandab verevarustust kudedes, sh ka kahjustatud kudedes, kiirendades toitainete juurdevooluga taastumisprotsesse ja toksiinide väljutamist rakkudest ja kudedest. Kõige selle tulemusena suureneb mitmesuguste koerakkude potentsiaalne energia ja normaliseerub nende funktsionaalne aktiivsus (regenereerumisvõime, funktsionaalne stabiilsus). Samuti paraneb fermentsüsteemide funktsionaalne seisund, mis on olulise tähtsusega mitmesuguste düstroofiate korral. Eelöeldust nähtub, et me saame mõjutada ainevahetushäiretest põhjustatud haiguste algpõhjust. 
Infrapunased lained on kasulikud kõigile meie organismi kudedele (nahale, nahaalusele koele, lihastele, kõõlustele, lümfi- ja närvisüsteemile jne). Nad ergutavad meie rakkude bioloogilisi funktsioone, parandavad vere ringvoolu, tervendavad neuralgiat, selja- ja artriidivalusid, väljutavad toksiine ja süsihappegaasi meie verest ning avaldavad antibakteriaalset toimet. 
Me teame, et kehatemperatuuri tõus on organismi kaitsereaktsioon mikroobide sissetungile. Temperatuuri tõus aktiviseerib organismi kaitsevõimet ja pidurdab paljude mikroobide elutegevust. Samas me teame ka seda, et organismi ülekuumenemine nõrgestab organismi funktsionaalset seisundit (nõrkus, krambid, teadvusehäired), mille tulemusena tervenemisprotsess aeglustub. Seetõttu oleme sunnitud sekkuma organismi kaitseprotsessi ja palaviku alla võtma. Korporatsiooni “Fööniks” kombineeritud infrapunavöö lahendab selle probleemi. Selle abil on võimalik lokaalselt tõsta mingi kehapiirkonna temperatuuri, tekitamata üldist ülekuumenemist. Infrapunakiirgus lainepikkusega 8 – 14 mikronit tungib kehasse 14 cm sügavusele. Kuna nimmepiirkonna vööl FH – 01 on kaks tööpinda (ees ja taga), siis on selle abil võimalik samaaegselt mõjutada kõiki kudesid ja organeid, mis asuvad pealepandud vöö piirkonnas.
Traditsioonilises Hiina meditsiinis (THM) on teada, et nefriit aitab aktiviseerida meie energia tsirkulatsiooni, et keha saaks ise oma energeetilise tasakaalu saavutada või taastuda pärast suurt ülekoormust. Inimese organismis on 12 energiakanalit, mis tagavad energia ringlemise kõigis elutähtsates organites, ja kõik need kanalid läbivad kõhu- ja nimmepiirkonda. Teraapiline vöö võimaldab taastada energia liikumise kõigis organites ja parandada vereringet.

Magnetväli ja infrapunakiirgus avaldavad inimorganismile tervendavat toimet – kaovad valud seljas, kaelas, õlgades.
Faradoteraapiline vöö tervendab edukalt lülisambasonga, neerupuudulikkust, meeste ja naiste suguorganite haigusi.
Näidustused faradoteraapiliste vööde kasutamiseks

(nimmepiirkonnale FH – 01 ja kaelale FH 02)
1. Südame-veresoonkonna süsteemi haigused: I-II astme hüpertooniatõbi, südameisheemia, reuma, vegetatiivse veresoonkonna düstoonia.
2. Kesk- ja perifeerse närvisüsteemi haigused ja traumad: lülisamba- ja seljaajutraumad, lülidevahelise ketta songad, lülisamba osteohondroos, seljaaju vereringehäired, isheemilised insuldid, närvipõletikud, erineva tekkega polüneuropaatiad, neuralgiad, neuroosid, neurasteenia, fantoomvalud, halvatused, pareesid.
3. Perifeersete veresoonte haigused: oblitereeriv (umbuv) I – II – III astme ateroskleroos, trombangiit, Reino haigus, krooniline venoosne ja lümfovenoosne puudulikkus, pindmiste ja süvaveenide tromboflebiit alaägedas faasis, posttrombofleebiline (veenipõletikujärgne) sündroom, diabeetilised angiopaatiad (veresoontehaigused).
4. Tugi- ja liikumisaparaadi haigused ja vigastused: deformeeruv osteoartroos
(I – III staadium, ägenemise ja haigusnähtude taandumise faasis), nakkuslikud ja toksilised artriidid, polüartriidid, bursiidid ( liigeste limapauna põletikud), periartriidid, luumurdude aeglustunud kokkukasvamine, vigastused, kõõluste ja sidemete venitused ja nihestused.
5. Hingamisaparaadi haigused: kroonilised kopsupõletikud, krooniline bronhiit, bronhiaalastma (va hormoonsõltuv).
6. Seedetrakti haigused: mao ja kaksteistsõrmiksoole haavandtõbi ägedas ja taandumisfaasis, krooniline gastriit, alaäge ja krooniline pankreatiit (kõhunäärmepõletik), krooniline hepatiit (maksapõletik), sapiteede düskineesia (raskläbitavus, ahenemine), krooniline koletsüstiit (sapipõiepõletik), koliit (jämesoolepõletik).
7. Alaägedad ja kroonilised urogenitaalsed haigused: tsüstiit, uretriit (kusitipõletik), püelonefriit (neeruvaagnapõletik), adneksiit (emakamanuste põletik), prostatiit (eesnäärmepõletik), impotentsus, viljatus, kliimaksi sündroom, healoomulised kasvajad (müoom, fibromüoom, piimanäärme fibroom).
8. Liited.
9. Immuunsuse tõstmine.
10. Kõrva–nina–kurgupatoloogia: vasomotoorne riniit, krooniline riniit, haimoriit (ülalõuaurke põletik), krooniline farüngiit (neelupõletik), krooniline otiit (kõrvapõletik), kuulmisnärvi neuriit, larüngiit (kõripõletik), trahheiit (hingetoru põletik), riniit (nohu).

Vasomotoorse ja kroonilise riniidi korral soovitatakse kaelavöö asetada põskkoobaste, otsmikukoobaste või nina piirkonda, kusjuures vööd niisutada ei ole vaja, sest näonahk on väga tundlik.
Muudel juhtudel (trahheiit, farüngiit, kuulmisnärvi neuriit) kasutada vööd nii nagu tavaliselt – asetada tööpinnaga lülisamba kaelaosale või trahhea (hingetoru) piirkonda.
Kilpnäärmega seotud probleemide korral võib kaelavööd kasutada, kuid seda ei tohi kõvasti kinni tõmmata ega kaua peal hoida.

Faradoteraapilise vöö kasutamine lülisamba haiguste korral
Lülisambakanalis paikneb kesknärvisüsteemi tähtsaim osa – seljaaju, mis vastutab närviimpulsside edastamise eest organitelt ja kudedelt peaajju ja peaajust organitele ja kudedele ning täidab kompleksset reflektoorset funktsiooni. Lülisamba funktsionaalse seisundi häired annavad kohe tunda seljaaju töös, järelikult ka kogu organismi funktsioneerimises.
Osteohondroosi tagajärjel võivad selgroolülid ja ka seljaajukanal deformeeruda ning nii seljaaju kui tema närviimpulsse edastavad jätked saavad muljuda.
Kaela jämenemise kohast kuni teise vöösegmendini paikneb seljaaju külgmistes osades vegetatiivse närvisüsteemi sümpaatiline piirkond, mis reguleerib meie organismi veresoonte, siseorganite ja arvukate näärmete tööd. Sümpaatilised närvid väljuvad seljaajust koos seljaajunärvidega. Seljaajunärvi muljumise või kinnipigistamise tagajärjel tekib närvipõletik (radikuliit), millega tavaliselt kaasnevad valud ja mitmesugused liikumisfunktsiooni, aga ka naha ja siseorganite tundlikkuse häired.
Selgroolülide kaartes on avad, mille kaudu siseneb kolm paari artereid, mis varustavad seljaaju verega. Ülemine paar varustab verega ka ajutüve ja kuulub tagumise ajubasseini süsteemi. Väiksemadki verevarustushäired võivad põhjustada virvendust silmades, kehaasendi järsu muutmise korral võib tekkida peapööritus (nt kükkasendist püstitõusmisel läheb silmade ees mustaks). See on seotud puuduliku verevarustusega ajutüves ja väikeajus.
Mõjutades kombineeritud vöö abil lülisamba kaelapiirkonda on võimalik kõrvaldada kaelalihaste spasmid ja sellega parandada verevarustust. Samamoodi saame ilma mehaanilise mõjutamiseta (kasutamata manuaalterapeudi teenuseid) taastada kaelalülide õige korrelatsiooni, parandada seljaaju arterite funktsioneerimist ning harmoniseerida elektriimpulsside liikumist mööda seljaaju ja selle jätkeid kaelalülide ja ülemiste rinnalülide piirkonnas.
“Fööniksi” faradoteraapilise vöö FH – 02 ( kaelavöö) toimel normaliseerub vererõhk, sest paraneb ajutüves paikneva ja verevarustuse eest vastutava keskuse töö. Vöö abil saame kiiresti kõrvaldada kaela- ja kuklavalud, vabaneda käte ja sõrmede naha tuimusest, parandada käteliigutuste täpsust. Seda vööd võib edukalt kasutada ka liigesetraumade korral, aga ka selliste krooniliste haiguste puhul, kus luustiku muutused ei ole selgelt avaldunud (nt. osteoporoos). Häid tulemusi on saavutatud artroos-artriitide ravimisel.

Positiivseid tulemusi on saadud lülidevaheliste ketaste songa tervendamisel. Juba esmakordsel tarvitamisel 15 – 20 minuti jooksul valud kaovad, taastub liikumisaktiivsus. Song kujutab endast lõhet ketta seinas, mille tagajärjel sein nõrgeneb. Geelitaoline kettasisene aine rõhub ketta kahjustatud seinale ja sein sopistub välja. Aja jooksul song suureneb ja hakkab rõhuma seljaajule. Sellele reageerivad ketta vastaspoolel asetsevad lihased, mis tõmbuvad pingule, et kompenseerida rõhumist kahjustatud piirkonnas. Lihaste kestev spasm tekitab põletiku, mis põhjustab tugevaid valusid. Vöö toimel lihaste spasm kaob, rõhk kettale väheneb ning suureneb vahemaa selgroolülide vahel, mis võimaldabki saavutada positiivseid tulemusi.
Kirurgiline sekkumine 50% juhtumitest ei anna häid tulemusi. Operatsiooni käigus eemaldatakse kogu ketas või see ketta osa, mis rõhub seljaajule, kuid samas saavad kannatada ketta amortisatsiooniomadused, mis halvendab kahjustatud piirkonnast nii ülal- kui allpool asetsevate ketaste seisundit. Seetõttu opereeritakse vaid äärmisel juhul, kui kõik muud võimalused on ammendatud.

Vöö toime siseorganitele
Infrapunaste kiirte sügav ja pehme toime parandab vere ringlemist rinna- ja kõhuõõne organites kapillaaride tasandil, mis omakorda parandab nende organite funktsiooni.
Näiteks mõjutades vööga nimmepiirkonda me ei vabane üksnes valust, vaid parandame ka meie eritussüsteemi tähtsaima organi – neerude tööd, kusjuures vöö eesmine osa toimib pehmelt meie maksale ja soolestikule, parandades ainevahetust ja seedeprotsessi. Vereringe paranemine kapillaaride tasandil kiirendab regeneratsiooniprotsesse – haigestunud organite või kudede taastumist (toksiliste ainevahetusjääkide kiire väljutamine) ja vähendab seiskumisnähtusid ehk paisusid, mis alati kaasnevad mistahes patoloogilise protsessiga (venoosne ja arteriaalne hüpereemia e liigne vere kogunemine mingis elundis v. kehaosas).

Mis siis toimub haigestunud organis?

Igale vigastusele vastab organism põletikuga, mille tagajärjel tekib kahjustatud piirkonnas turse, kapillaarid surutakse kokku ja verevool lakkab. Sel moel tabandunud piirkond eraldatakse organi või koe tervest osast. Sellise põletiku tagajärjel tekib arm, kuna eraldatud piirkond tavaliselt hävib. Mõjutades kapillaarset verevoolu on võimalik samal ajal mõjutada ka põletiku põhjust ennast, vähendades sellega organi või koe süvakahjustuse riski.
Kui põletiku on põhjustanud mikroobid, siis infrapunane kiirgus aitab kaasa mikroobide kiirele hävimisele, ilma et seejuures tekiks märgatavaid koekahjustusi, kuna infrapunasel kiirgusel on bakteriostaatilised omadused (pärsib bakterite paljunemisvõimet).
Kui asetada vöö ristluu või alakõhu piirkonda, siis paraneb oluliselt väikese vaagna organite seisund (naistel – munasarjad, munajuhad, manused, emakas, meestel – eesnääre), so suguorganite piirkonnad harmoniseeruvad, kuna peamised probleemid on siin seotud vere seiskumisega väikese vaagna organites. Verevoolu normaliseerumine ja väikese vaagna elundite hea seisund võimaldab pikendada seksuaalelu kestust. Meestel vähenevad oluliselt eesnäärmepõletiku (sh ka kroonilise) nähud ja tugevneb erektsioon.
Nimmepiirkonda mõjutades me parandame kapillaarset verevoolu neerukoores, kus paikneb 70% nefronitest ja kus toimub vereplasma filtreerimine. Neerukapillaarides püsib kõige kõrgem vererõhk – 70 mm elavhõbedasammast. Rõhu vähenedes tekivad filtratsiooni- ja tagasiimendumisprotsessi häired. Uriinis tõuseb soolade kontsentratsioon ja selle tagajärjel võivad tekkida kivid. Mõjutades neerusid infrapunaste kiirte ja magnetväljaga on võimalik hoida neerukapillaarides rõhku nõutaval tasemel.
Kui on soodumus kivide tekkeks, siis filtratsiooniprotsesside paranemine hakkab soodustama kivide lagunemist ja ennetama nende teket.
Maksa ja sapipõie piirkonna mõjutamine stimuleerib kapillaarset verevoolu neis organites ja on ühtlasi profülaktiliseks meetmeks seiskumisnähtude vastu. Paraneb nii sapi moodustumise kui sapierituse (sapipõie kokkutõmbumise) protsess ning sapi seiskumise põhjused kaovad. Sapipõie puudumise korral parandab vöö kasutamine sapi kvaliteeti, mis suubudes kaksteistsõrmiksoolde hakkab normaliseerima seedeprotsessi.
Me võime paigutada vöö erinevatele kehapiirkondadele ja mõjutada mistahes organit nii tervendamiseks kui profülaktikaks.
Kui olete hankinud endale “Fööniksi” vööd, siis on see sama hea, kui oleksite saanud füsioteraapiakabineti omanikuks, millel on kõik füsioteraapia head omadused ilma füsioteraapiale omaste puudusteta (intensiivsete elektromagnetväljade toime, kõrgsageduskiirgus jm).
Näiteks haiguse ägedas faasis on füsioteraapia vastunäidustatud, kuid vööde infrapunane kiirgus oma pehme toimega parandab vere tsirkulatsiooni haigestunud piirkondades, kuna väikese intensiivsusega püsimagnetväli avaldab rahustavat ja valuvaigistavat mõju. Need vööd ei põhjusta kudede ja organite ülekuumenemist, temperatuur püsib normaalse kehatemperatuuri piires või veidi kõrgem.

Traditsioonilisele füsioteraapiale on palju vastunäidustusi, korporatsiooni “Fööniks” vöödele on vastunäidustus raske onkoloogia, raske südame-veresoonkonna patoloogia, rasedus ja psüühilised haigused.
Vööde kasutamisega kaasnevaks positiivseks kõrvalmõjuks võib lugeda nahaaluse rasvkoe ladestuste vähenemist kõhul, vöökohal, kaela tagumises osas (seejuures pole vaja vööd niisutada ega hoida üle 1 tunni).
Vööd on valmistatud spetsiaalsest materjalist. Nende valmistamisel on arvesse võetud esteetika, mehaanika ja refleksteraapia poolt seatud nõudmisi ning Hiina meditsiini seisukohti (meridiaanide ja akupunktuuripunktide mõjutamine).
Paljud probleemid organismis on seotud lülisamba fragmentide (selgroolülide) korrelatsiooni häiretega. Vastuseks sellele tekivad lihaste krambid, millega kaasneb energeetiline blokaad, mis takistab impulsside normaalset liikumist mööda seljaaju ja mille tagajärjel on häiritud kontroll siseorganite üle.
Vöö kõrvaldab lihaste spasmid ning taastab närviimpulsside normaalse tsirkulatsiooni seljaajus. Peale selle stabiliseerub meie energeetiliste meridiaanide ja energeetiliste keskuste (tšakrate) funktsioon, mis on vastavuses iidse õpetusega sellest, et kõik haigused on seotud energia tsirkuleerimise häiretega neis meridiaanides ja keskustes.
Halvad ilmastikutingimused, organismi alajahtumine, pikaajaline istumine roolis või arvuti ees tekitavad palju probleeme selja, nimme ja kaela piirkonnas. Suurem osa neist on seiskumisnähtude (paisude) tagajärg, kuna vastavates kehapiirkondades on häiritud vereringe.
 “Fööniksi” vööd aitavad lahendada paljusid probleeme – neil on kiire valuvaigistav toime, nad parandavad vereringet, reguleerivad ainevahetusprotsesse, põletavad nahaaluseid rasvaladestusi.

Kasutamine
Protseduure võib teha igas vanuses. Protseduuride arv ei ole piiratud, kuid tuleks meeles pidada, et parimaid tervendus- ja profülaktilisi tulemusi ei taga niivõrd seansside kestus, kui just nende regulaarsus.
Alkoholi tarvitamine protseduuride ajal ja pärast neid on absoluutselt vastunäidustatud, kuna see võib kaasa tuua raskeid tagajärgi.
Tugevate valude või probleemide korral enne kasutamist vöö tööpinda niisutada (pihustiga või niiske peopesaga), seejärel asetada probleemsele piirkonnale ja kinnitada vöö küljes olevate kinnitusribadega. Mõju on tunda 5 – 10 minuti pärast (sõltuvalt naha tundlikkusest) kergete torgete ja soojusena (pidage meeles, tegemist ei ole sinepiplaastri ega tavalise soojendamisega, nahale ei teki jälgegi põletusest ega isegi punetust, ei tõuse ka temperatuur naha pinnal). Optimaalne protseduuri kestus on 15 – 30 minutit. Kui kõrvetustunne on teie jaoks liiga tugev, siis võib vöö eemaldada ka varem.
Pikemaajalise protseduuri korral ei ole vaja vööd niisutada, infrapunakiirgus toimib siis aeglaselt ja kõrvetustunnet ei teki. Sellist režiimi võib kasutada rasvarakkude lagundamiseks. Nii kaela- kui nimmevöösid võib kasutada kaks korda päevas, magamise ajal neid kanda ei soovitata. Tervendusprotseduur ei tohiks kesta üle 5 tunni.
Puhastamine
Puhastada bioloogiliselt aktiivseid pindasid niiske pehme lapiga. Võib ka pesta, kuid pesupulbreid kasutamata. Ei tohi kortsutada ega kuivatada otsese päikesevalguse käes.
Hoida kuivas ja pimedas kohas.
Kasutusaeg – 5 000 tundi.

Professor L.V. Šukova faradoteraapiast
Allikas: www.fohow. org

Hiinas õpetatakse lasteaias lastele massaaži tegemist, et nad selle omandaksid ja tekiks harjumus.
Olen töötanud teiste firmade kõrgematest seentest valmistatud toodetega, kuid firmasse”Fohow” tõid mind faradoteraapilised vööd, mis tekitasid huvi esmajärjekorras.
Vööd toimivad kogu organismile suurepäraselt peast jalalabadeni ja räägime lahti, miks. Siin on pilt inimesest. Näha on ribid, mille all paremal on suur maks, vasakul suur magu, tuleb soolestik, nende peal on diafragma, mis eraldab rinnaõõne kõhuõõnest ja diafragmat läbib vaid söögitoru. Nende kahe õõne vahel ei tohi olla mingit ava. Rinnaõõne rõhk on –5 atm, kõhuõõne rõhk on +15 atm. Teadmiste täiendamiseks: rõhk väikeses vaagnas on +30 atm (vaadake kui kõrge) ja kolju rõhk on +15 atm, mitte väga kõrge, peab olema piisavalt tugev jõud, et suruda verd vajalikku kohta.

Diafragma on väga vastupidav ja kõige tugevam lihas meie organismis. Ta kinnitub ribide külge. Diafragma külge kinnituvad kõhuõõne organid üksteise alla, maks, mille küljes on üks neer, magu, põrn, mille küljes teine neer, kõhunääre, soolestik. Kõhuõõne organid ripuvad diafragma küljes ja kujutage ette, kui tugev peab olema diafragma, et jõuda üleval hoida nimetatud organeid ja ta peab veel liikuma.
Suure mahuga kopsud ja süda vasakult poolt avaldavad survet diafragmale ülevalt.
Meil on arusaamine, et süda on pump. Süda ei ole lihtsalt pump, ta annab organismile elulise rütmi.
Pumbaks on meil rinnakorv, just nimelt rinnakorv oma miinus rõhuga, mis annab võimaluse vedelikel (veri, lümf jne.) tõusta alt üles.

Meie aktiivse ja sügava hingamise võime oleneb ribide, rinnaku luu (kus ribid liituvad), rinnakorvi liikuvusest ja funktsionaalsusest.

Paljud närvid ja lümfi sooned läbivad ribide vahelise süsteemi ja korjavad lümfi kopsudest ja südamest ning suunavad maksa. Seega rinnakorvi liikuvus tagab kopsude ja südame drenaaži.

Naistel on veel piimanäärmed,
Rindade paistetus ja tursed ei ole hormanaalne häda, vaid näitab jäika, väheliikuvat rinnakorvi, halba lümfidrenaaži, tekib lümfipeetus, õrnade piimanäärmete, kilpnäärme, maksa jm. limanahad hakkavad kannatama. Tekib venoosne peetus ja tihedad limanahkade struktuurid. Rinnanäärmed ei tohi olla jäigad, nad peavad vastama menstruaaltsükli funktsioonile. Limanahad oma omadustelt koguvad vedelikku ning  rikutud drenaaži puhul tekibki kasvaja.Räägin seda pikalt, hiljem ühendan kõik.

Diafragmal on tohutul hulgal närviretseptoreid ja on ülimalt tundlik stressile. Ta reageerib esimesena, pingestub isegi halvast mõttest. Diafragma e. lihas muutub jäigemaks ja hakkab takistama rinnakorvi liikumist, tekib pinges hingamine.

Tänapäeva inimene hingab sisse, kuid väljahingamine on poolik, ei teki vedeliku tõusu alt.
Naistel, kes on emotsionaalsemad meestest, tekib pais väikeses vaagnas ja seetõttu erinevad kasvajad jm. haigused naiste organites.
Stress on pidev faktor, millest tänapäeva inimene ei suuda kahjuks iseseisvalt vabaneda, eriti linnades.

Maks ja magu on kinnitatud otseselt diafragma külge. Nad on suured ja tugevad, kuid ei suuda töötada täie jõuga stressi situatsioonis Maksas tekib vedeliku peetus, ta suureneb mõõtudelt ja hakkab suruma üles diafragmale, sest eespool takistavad ribid ja tugevad lihased. Sama toimub maoga, ta hakkab suruma diafragmale ja võib võtta vale asendi, mis segab mao motoorikat, millest kannatavad mao limaskestad. See on mao haavandite, limaskestade atroofia ja erinevate gastriitide põhjuseks. Pea ja magu on omavahel seotud kindlate seostega. Magu on spasmiline organ, tal on omadus kokku tõmbuda ning stressi situatsioonis tekivad erinevad peavalud, ka migreen. Te võite peavalu ravida palju tahate, kuid tulemused on nõrgad.

Maks kogub toitaineid, teeb mürgid kahjutuks. Stressi käes kannatab kilpnääre, eriti naistel ja tunde elundid – silmad, kõrvad, haistmine, limanahad, kõik on omavahel seotud.
Diafragma õige ja aktiivne liikumine on vajalik. Kõhuõõne ja väikese vaagna organid eraldab teineteisest kelme. Vahelihase e. diafragma pingestatuse korral alumine kelme lõdvestub.
Traditsioonilises Hiina meditsiinis ei kasutata günekoloogia mõistet. Väikese vaagna elundite e. suguorganite ja kõhuõõne organite haigusi ei ole praktiliselt võimalik välja ravida, kui ei taastata vahelihase e. diafragma lõdvestunud olek.
Kõhuõõne organite tervislik seisund on tähtis. Kõhuõõs on kitsas riba vahelihasest nabani, kus asuvad eluliselt tähtsad organid – maks, magu, neerud, põrn, kõhunääre.
Nad on energiat koguvad organid. Väliskeskkonnaga seotud organid moodustavad paare energiat koguvate organitega ja loodus on seadnud nii, et nad võtavad esimese haiguse löögi vastu.

Nt. põrna hoidmiseks ja normaalsete tingimuste tagamiseks kannatagu parem magu, mitte põrn. Põrn jagab vedelikku laiali, tal on vereloome ülesanne so. eluliselt ülitähtis organ.
Süda on seotud peensoolega, las parem kannatab peensool kui süda.Organitel on olemas nendega koostööd tegevad lihased.
Nt. neer on kinnitatud teatud lihase külge ja allavajunud neeru puhul on lihas nõrk. Elamiseks on vaja, et neer oleks hoitud õiges asendis ja seega teine neeru hoidev lihas on üle koormatud. Neerude töö on küll tagatud, kuid kõik selgroo lülid on nihkes, sest lihas on väga tugev ja tirib paremale või vasakule. See muudab sisemist staatikat e. tasakaalu ja kõigi siseorganite asendit. Organism üritab ennast pidevalt võimalikult õigesse asendisse sättida oma ülesande täitmiseks. Me kaotame vanusega rühi, organid muudavad asendit ja neil on üha raskem ettenähtud ülesannet täita.Praegu pole isegi noortel õiget rühti.
Naised armastavad väga kõrgete kontsadega jalanõusid, mis on küll pidulikud, kuid mitte tervislikud. Kui te kaua ja pidevalt käite kõrgete kontsadega, siis selja lihased pingestuvad ja teil hakkab pea valutama, te olete väga närviline ja ärrituv. Kannatavad laps ja mees. Naine tahab olla ilus, kuid tekitab ise endale pahaaimamatult tervise hädasid.
Näpud surevad paljudel öösiti, see näitab, et maksa funktsioon on häiritud ning maksaga seotud lihased pingestuvad ja suruvad närvidele, mis suunduvad näppudesse.Enne ravi tuleb taastada diafragma töö ja siseorganite liikumine.Kõik siseorganid ja veresooned liiguvad sisse- ja väljahingamise rütmis. Sissehingamisel organid langevad alla, surutakse kokku, neid keeratakse, surve momendil paraneb organite kudede toitumine. Veresooned ja lihased pingestuvad ja lõdvestuvad hingamise rütmis. Kõik meie organismis vastab sisse- ja väljahingamisele.

Meil on selgroog. Vaatleme nimme piirkonna viit selgroo lüli, mis on terve meie organismi liikumise aluseks. Liikumine fikseeritakse nimetatud viies nimme selgroo lülis kindlate seostega, näit. sõrme, silma. keele jne. liikumine.
Esimene nimme selgroo lüli reguleerib üles-alla liikumist: (istumine-tõusmine, silmalaugude liikumine üles-alla, käe tõstmine, maksa ja mao kokkutõmbed.) Selgroo lülid peavad olema õiges asendis, nad ei tohi olla nihkunud, sest neil on täita kindlad ülesanded.
Teine nimme selgroo lüli kontrollib paremale-vasakule liikumist.Igasugune keeramine fikseeritakse teises nimme selgroo lülis. Ta vastutab parema ja vasaku kehapoole töö, ning mees- ja naissuguhormoonide tasakaalu eest. Meil on ka esimene ja tagumine keha pool, mis erinevad struktuurselt üksteisest.
Kolmas nimme selgroo lüli on võimsaim, ta kontrollib kõige keerukamat liikumist – pöörlemist ümber telje – lihaste, siseorganite, selja, käte, jalgade pöördliikumist, uriini alla liikumist, neerude ja põlveliigeste tööd, sest neerud on seotud põlveliigeste lihastega. Haigete neerude puhul on alati haiged ka põlveliigesed, sest lihased hakkavad tirima.
Neljas nimme selgroo lüli vastutab puusaliigeste sulgumise ja avanemise eest so. väga tähtis naistele. Meestel on puus praktiliselt ei liigu, neile pole seda vaja. Naistel peab puusa liiges avanema – sulguma, liikuma üles-alla, ette-taha hingamise rütmis. Liikumine toimub ka ovulatsiooni ja menstruatsiooni ajal.
Kõrgete kontsadega kingi kandes, eriti noortel, kellel ei ole keha täiesti välja arenenud, tekib jäik puusaliiges. Kui väikest last hakatakse õpetama käima enne õiget aega, kui ta ei taha veel, tekib jäik puusaliiges, mis tekitab tütarlastele edaspidi suuri probleeme sünnitusel ja raseduse ajal ning mõjutab ka iseloomu. Jäik puusaliiges on naistel halva iseloomu põhjuseks.
Meestel tuleb naisi valida mitte näo vaid sujuvalt liikuva puusaliigese järgi. Naise ilu ei seisa mitte kaela vaid puusa nõtkuses.
Neljanda nimme selgroo lüli ülesanne on kontrollida organismi pingutust ja lõdvestust. Ta vastutab südame ja veresoonte töö eest.
Viies nimme selgroo lüli kontrollib organismi ette ja taha liikumist. Ta on tihedalt seotud hingamisega, lüli vigastus või vale asend tekitab hingamise raskusi.

Me korjame märkumatult pingeid igapäevases elus, tundub, et oleme rahulikud ja puhanud. Ühel heal päeval äkki, eriti naistel, sest nemad on emotsionaalsemad, on vaja kindlasti lõdvestuda, nad ei tohi olla pidevalt pinges. Lõdvestuseta võivad neil tekkida valud peas, puusades. Puusaluu peab avanema ja sulguma ja kui seda ei toimu, siis ilmtingimata tekivad mingid haigusnähud, mis võivad perioodiliselt korduda. Nimetatud haigusnähud võtavad pinge maha, näit. tõuseb palavik. Tänapäeva inimene ei saa isegi palavikku endale lubada. Nt. tekib mingi valu, mis esialgu annab pinge, mille kaudu hiljem tekib lõdvestus. Halvemal juhul neid nähtusi ei teki, ilmnevad hoopis psüühilised hädad – neuroos, depressioon, psühho-emotsionaalsed pursked.

Pikaajaliselt kogunenud pingetest, mis ei ole ühekordsed, vabanemiseks on vaja leida lihtsaid koduseid meetodeid, sest organism on küllaldaselt alalhoidlik. Pinged kuhjuvad ikkagi.
Otsisin variante ja kõige hingelähedasem oli maksa soojendamine, kuid selleks on vaja 2 tundi soojenduskotil istuda. Keeruline on leida aega. Maksast läbivoolava vere hulk suureneb mitukümmend korda maksa soojendades.

Mäng väärib seda, oleneb vaid tahtmisest. Milleks on vaja pingeid maha võtta?
Elamiseks on organism päeva jooksul pinges, eriti tänapäeva tingimustes. Me töötame päeval oma imidži, äri jne. jaoks, organism töötab milleks tahes, mitte endale. Organism annab ära päeval, töötage, tegutsega, peaasi, et perioodiliselt sööksite. Sellises koguses toitu nagu me sööme, pole meile vaja.
Kogu organism taastub õhtul ja öösel.
Sapipõis taastub kella 23 – 1, maks kella 1 –3 öösel. Ta on kõige võimsam organ, annab pingestatult ja lõdvestamata väga negatiivseid emotsioone. Inimesed magavad tavaliselt magusasti sellel ajal, neil on soe. Maks taastub aktiivselt soojas ja ilmtingimata horisontaalselt, siis toimib maksa drenaaž so. sapi nõre eritub. Oleme arusaamisel, et sapi nõre tuleb sapist, tegelikult on veel maksast nõred, mis sapi nõrega ühinevad. Eemaldatud sapipõie puhul on maks sunnitud sapipõie ülesanded endale võtma. Väga tähtis on, et aktiivse taastumise ajal tekiks õige koostisega sapi nõre, mis on ülimalt vajalik vedelik meie organismile. Vale koostisega sapi nõre puhul teie parasiidid tegutsevad rõõmsalt edasi hoolimata ravist.Parasiite ei ole võimalik ravida maksa drenaaži korrastamata.
Kopsud puhastuvad aktiivselt kella 3 – 5 öösel. Kopsude ülesanne on energia laiali jagamine. Bronhi-kopsuhaigetel (nt. bronhiit, bronhiaalastma, allergiline bronhiit) tekivad öised haigushood alates kella 3-st (tugev köha), sest tegevusse peavad asuma kopsud, hästi ventileerima, kuid neil puudub võimalus, kas maks surub peale või on diafragma pinges.

Me ise ei saa aru millist kahju me närveerides oma organismile teeme.
Pinges diafragma puhul ei saa süda korralikult töötada ja ta muudab aeglaselt asendit, organ, mis peab kogu aeg tiksuma, peatuda ei tohi.Tihti on haiguse sündroomid seotud valudega, stenokardiaga või vaja teha EKG, tegelikult on lihtsalt pinge. St. süda on oma telje suhtes muutnud asendit kuni 6 sm. See tekitab tohutu koormuse kindlale lihasele, mis tekitab omakorda häireid verevarustuses. Seda juhtub rohkem meestel, naistel vähem, neil kannatab rohkem alumine osa, ka sapipõis. Meeste enamus haigusi on seotud tugeva ja võimsa rinnakorviga, sest nad taluvad halvasti stressi. Mehed on füüsiliselt tugevad, stress môjub neile rinda, naistel kõhtu ja seal laabub kuidagi moodi.

Stressi mahavõtmiseks on naistel vaja rääkida sõbrannaga või karjuda, minna poodi ja osta midagi – stress kaob kohe. Naistel on vaja tekitada õnne tunnet.

Mehed ei oska stressi maandada erinevalt naistest. Naiste ülesanne on teha mehi õnnelikuks võttes nendelt psühholoogilise koormuse.Tugevad lihased on head, kuid pingestatult ei lase stressist väljuda.
Stressil on korjav, koguv mõju.
Tegime huvitava uurimuse. Teatud kindlates punktides jälgisime meridiaane. Kui naised ja mehed taluvad ühtemoodi stressi, siis mõne aja pärast naistel muutub stressi mõjul mingi tervise häda krooniliseks, meestel tekib selgelt väljendatud pataloogia. Mehed hoiavad valu endas kauem ja vabanevad halvemini.

Miks mehed tahavad napsutada peale stressi? Täiesti õigesti teevad, sest vastavalt kehale on neil suur süda. Südame ja mao vahel on seos. Magu tõmbub toitudes kokku ja see soodustab südame tööd. Järeldus – meestel ei tohi kunagi kõht tühi olla, naistel on kõige tähtsam toita meest, mitte ilusasti riides käia. Stressi puhul surutakse magu järsult alla. Organismile on see väga ebameeldiv närviline seisund, ei saa aru, mis lahti, kuid kõik on halvasti, sellest tuleb vabaneda. Kui mehed võtavad 50 gr viina või konjakit, magu lõdvestub ja kehv tunne kaob.
Proovige peale stressi süüa, ei ole võimalik, sest kõik on spasmiline. Olles erutatud ja närveerides on õige lonks haaval juua vett ja sellega me hajutame pinged aeglaselt.

Meie organismis on 27 svinkterit, milles on tohutul hulgal spasmilisi närviretseptoreid, mis reguleerivad vererõhku, lihaspinget, hingamist, emotsioone. Ühest organist või süsteemist teise üleminekul on klapp, kus asub svinkter, näit. maost sapipõide, kust sapp suubub 12-sõrmiksoolde. Närvipingete puhul reageerivad svinkterid, nad spasmeeruvad. Kõige tugevamad ja võimsamad svinkterid asuvad nabast 1 sõrme laiuse kõrgusel ja kolme sõrme laiuselt paremale ja vasakule. Kui valutab kõht, siis tegelikult valutavad valu retseptoritega svinkterid. Kui lapsel valutab kõht, siis on see seotud pingetega kodus, lasteaias või teiste lastega. Lapsel pea ei valuta vaid spasmeeruvad närviretseptoritega svinkterid.

Svinkter, mis asub 12-sõrmiksoole ja sapipõie vahel on väga tundlik, tekib ebamugav surve tunne, häirub sapivool, kõhunäärme nõre vool ja 12-sõrmiksoole töö, pikapele võivad moodustuda kivid, vererõhk võib muutuda.

Tähtis ja võimas svinkter asub üleminekul peensoolest jämesoolde. Veidi allpool on pimesool ja tihti tekib just siin svinkteris spasm, mida ekslikult diagnoositakse pimesoole põletikuna. Pimesool opereeritakse ilmaasjata. Tegelikult tekkis valu emotsionaalsest pingest svinkteris.
Kõhuõõne haigete organitega ei tööta meil pea ega jalad, see on võimatu, ei saa tulemuslikult ravida organismi.

Mille poolest on head faradoteraapilised vööd?

Lihase või organi spasmi puhul ei saa momentaalselt midagi teha, sest üks koht tirib ja teine on lõtv. Pikkamööda saab faradoteraapiliste vöödega panna siseelundid normaalselt funktsioneerima. 1 kord nädalas kasutades vööd ei anna tuntavat tulemust.

Kõige tõhusam on vöösid kasutada õhtul päevase pinge mahavõtmiseks, et organism oleks öösel lõdvestunud olekus, et toimuks öine taastus. Faradoteraapilisi vöösid võib kasutada ka päeval, môjub hästi füsioloogiale.
Nt. selgroog ja tema lülid on seotud lihastega. Üks lihas tirib, teine on lõtv ja ainult väga aeglane mõjutamine paneb selgroo ja tema lülid õigesse asendisse. Päev päeva järel pehmelt mõjutades paljud situatsioonid hakkavad normaliseeruma, organid hakkavad õigemini funktsioneerima, väheneb lihaspinge ja inimene hakkab omandama normaalset rühti.

Faradoteraapilisel seljavööl on kaks tööpinda: eesmine ja tagumine. Tagumine tööpind haarab enda mõju alla kõik 5 eelpool nimetatud nimmeosa selgroo lüli, millega tuleb ümber käia eriti õrnalt ja ettevaatlikult. Esimene tööpind on piisav, et mõjutada kõhuõõne organeid nabast rinnakorvini, kus on maks ja kõhuõõne svinkterid ning te lahendate oma tervise probleemid.

Faradoteraapiliste vööde kasutajad teavad, et ükskord vöö soojendab üht, teinekord teist poolt, sest mõlemad pooled ei saa olla üheaegselt pinges, kas parem või vasak, eesmine või tagumine, üks või teine. Seal, kus on võimsam surve tekib alati pinge, vere seiskumine ja keha temperatuur on kõrgem.
Me ei tea, kus on pinged ja paisud, organism ise reageerib õigesti faradoteraapilistele vööde môjul.

Nimelt seetõttu hakkasid mind kohe huvitama faradoteraapilised vööd, sest aluste alus on taastada organismi õige funktsioneerimine.

Faradoteraapiliste vöödega tekib soojuse efekt, toimib mineraal- ja magnetteraapia, märjana tekib kiiremini torkimise tunne, retseptorid hakkavad lõdvestuma.
Teine moment – pinged tuleb maha võtta õhtul, kui ei ole aega, eriti naistel. Soovitan alati kõrgete kontsadega kingade kandjatele naistele, et hoidke õhtuti 7 min. jalgu soojas vees, et pingeid maha võtta. Neil ei ole aega, mõelge vaid! Ei ole 7 min. aega!
Tänapäeva naised töötavad palju peaga ja mõtlemine tekitab suure söögiisu. Meestel ei teki söögiisu, sest nende pea on loodud mõtlemiseks. Mõtlevad naised tahavad palju süüa, sest see tekitab pingeid kõhuõõne svinkterites. Naised ihkavad säilitada kaunist figuuri ja hakkavad dieeti pidama, algab tõeline dissonants. Iseloom muutub ja me ei saa aru millest. Pehmuse kaotanud naisel hakkavad häiruma kõigi, eriti väikese vaagna organite töö.Selle tõttu on meil väga vaja maha võtta organismi kogunenud pinged. Ma ei ütle, et peame elama nagu 18. sajandil, me elame 21. sajandil, kuid, kallid naised, me peame õppima, kuidas vabaneda pingetest, et säilitada naiselikkus. Funktsionaalselt nõrgalt töötav maks ei tööta toitu korralikult läbi, toitained ladestuvad organismis laiali ning pole mingit tähtsust, kas te peate dieeti või ei, kaal ei lange nii vôi teisiti.

Selles seisneb paradoks. Eriti ilmneb see naistel alates 40-50 aastatest, sest selleks ajaks koguneb palju probleeme selgroos, puusade liikuvuses, jalgades ning see koormab kilpnääret ja maksa.
Ei saa öelda, et faradoteraapilised vööd on kallid või odavad, sest inimesed tavaliselt ei kujuta ette kui palju probleeme nad endale tekitavad ja kuidas meie vaene isiklik organism püüab välja rabeleda. Me võtame sisse antibiootikume, hormoone, sööme E-toitu, rikume toitainete omastamist või koormame organismi üle, häirub vee omastamine, drenaaž, jne.
Organismile tekitatud probleeme saab taastada ka erinevate aparaatide ja vanaema meetoditega, kuid faradoteraapilistes vöödes on õnnestunult ühendatud erinevad teraapia liigid, mis üksteist täiendavad.

Faradoteraapilised vööd õigustavad end täielikult. Inimene ütleb, et kaelavöö ei aita, aitab küll. Peale kaelavöö tuleb kasutada ka seljavööd, sest ainult kaela ravimine üksi ei aita, sest kael on haigestunud muust, võib-olla maost, kergemaks läheb küll. Põhimõtteliselt faradoteraapilisi vöösid on soovitav kasutada komplektis, kaela üksi on raske ravida, ta on keeruline, peen ja tähtis, tema lihased on seotud rinnakorvi ja kätega ning suunduvad sügavale. Naiste kaela tuleb suhtuda eriti tõsiselt. Kaelavööd võib kasutada ka päeva jooksul. Ta teeb pehmemaks ja rahulikumaks.